Rivendell to strona o elfach, stworzona specjalnie z myślą o ich miłośnikach. Można tu znaleźć teksty o historii elfów, pierwszej, drugiej, trzeciej i początkach czwartej ery, jesat dokładnie omówione pisamo Tengwar i Cirth, którego można się nauczyć, Jest bowiem podany dokładny opis wszystkich liter, który można zastosować do pisania. Oprócz tego na stronie są opisy kompletnych ubiorów i strojów elfich, tłumaczenia z filmu władca pierścieni, a także z rozszerzonej wersji DVD -każde słowo jest dokładnie przetłumaczone. W księdze siedzib są opisy wielu tolkienowskich miejsc, takich jak Rivendell, Gondolin, Lothlorien, Mroczna Puszcza, Tirion i innych, a także opisy wielu znakomitych elfów, takich jak Feanor, Legolas, Galadriel, Arwena, Fingolfin, Finrod Felagund, Haldir. Spokojnie możecie opanować podstawy języków Quenya i Sindarin przez zapoznanie się z tekstem na ich temat, z Władcy Pierścieni wypisane są wszystkie przykłady tych dwóch elfich języków.Dziedziniec
Biblioteka
Zaprzyjaźnione

Ogólna charakterystyka Elfów

Elfowie to byty idealne. Zanim Tolkien opisał je jako wysokie, smukłe, piękne, mądre, pełne powagi i smutku istoty o doskonałym wzroku i słuchu, były utożsamiane raczej z tymi śmiesznymi, malutkimi brzdącami ze skrzydełkami i latarenkami, w czapeczkach z kwiatów, które czasem spełniają życzenia.

Średni elfi wzrost to ok.1,80 m. Elfowie mają jasne (Vanyarowie), ciemne (Noldorowie) bądź srebrnoszare (Sindarowie) włosy i spiczaste uszy, a w ich oczach migoczą odbicia gwiazd. Eldarowie sprawiają wrażenie, jakby jaśnieli.

Ich szczególną cechą jest możliwość przewidywania przyszłości, aczkolwiek jest ona bardzo ograniczona - mogą ją widzieć tylko do pewnego stopnia. Śnią również inaczej - raczej marzą na jawie, niż śpią tak, jak ludzie. Mogą odpoczywać wpatrując się w piękne przedmioty. Ich zmysły są dużo ostrzejsze niż ludzkie.

Eldarowie kochają śpiew i poezję, często konkurują o miano najlepszego śpiewaka czy poety. Wytwarzają przedmioty piękne i jednocześnie wytrzymałe. Ich główną bronią jest łuk, choć innymi posługują się równie umiejętnie. Kiedy usłyszą szum morza, w ich sercach rodzi się tęsknota, która nie pozwala im o nim zapomnieć i powoduje, że nieraz opuszczają Śródziemie, by dostać się do Nieśmiertelnych Krain.

Elfowie są mistrzami słów, jednak mogą się porozumiewać bez ich udziału, przesyłając tylko myśli. Upływający czas nie może wyrządzić im krzywdy, gdyż są nieśmiertelni. Wraz z wiekiem stają się piękniejsi i mądrzejsi. Nie umierają ze starości - są związani ze światem i trwają, dopóki on trwa, lecz mogą zostać zabici lub umrzeć ze smutku albo tęsknoty. Wtedy ich dusze wędrują do Pałacu Mandosa i albo zostają tam aż do końca świata, albo powracają znów na Ardę i przyjmują cielesną postać.

Elfki zajmowały się ogrodami i polami, interesowały się wszystkim, co było związane z ubraniami. Były utalentowanymi śpiewaczkami i lepiej niż Elfowie grały na różnych instrumentach. Jednak to elfi mężczyźni byli lepszymi lingwistami i poetami, wymyślali także nowe wynalazki, pięknie rzeźbili i wyrabiali cudowną biżuterię.

Eldarowie posługiwali się wieloma dialektami, lecz najpopularniejsze języki to Quenya i Sindarin. Pisali używając liter Feanora lub systemu Beleriandu, a także run Daerona (w Doriath przed przybyciem Noldorów z Amanu). Ich ubiory były lekkie i doskonale dopasowane, głównie w kolorach przyrody (przeważały wszystkie możliwe odcienie zieleni).


Przyjaciele Elfów
Toplisty
Kontakt
Fanuilos: fanuilos@wp.pl