Rivendell to strona o elfach, stworzona specjalnie z myślą o ich miłośnikach. Można tu znaleźć teksty o historii elfów, pierwszej, drugiej, trzeciej i początkach czwartej ery, jesat dokładnie omówione pisamo Tengwar i Cirth, którego można się nauczyć, Jest bowiem podany dokładny opis wszystkich liter, który można zastosować do pisania. Oprócz tego na stronie są opisy kompletnych ubiorów i strojów elfich, tłumaczenia z filmu władca pierścieni, a także z rozszerzonej wersji DVD -każde słowo jest dokładnie przetłumaczone. W księdze siedzib są opisy wielu tolkienowskich miejsc, takich jak Rivendell, Gondolin, Lothlorien, Mroczna Puszcza, Tirion i innych, a także opisy wielu znakomitych elfów, takich jak Feanor, Legolas, Galadriel, Arwena, Fingolfin, Finrod Felagund, Haldir. Spokojnie możecie opanować podstawy języków Quenya i Sindarin przez zapoznanie się z tekstem na ich temat, z Władcy Pierścieni wypisane są wszystkie przykłady tych dwóch elfich języków.Dziedziniec
Biblioteka
Zaprzyjaźnione

Runy Cirth


Runy Cirth powstały w Śródziemiu, a stworzył je Daeron - nadworny minstrel króla Thingola - około 1030 Roku Valarów. Cirth jest młodszy od Tengwaru. Przez długi czas służył do zapisywania w drewnie i kamieniu ważnych imion i krótkich informacji. Przed końcem Pierwszej Ery, pod wpływem Tengwaru, Cirth został udoskonalony i zreformowany.

Nie był on zbyt popularny z uwagi na trudność w posługiwaniu się nim - po pojawieniu się Wygnańców w Śródziemiu, większość elfów zaczęła używać Tengwaru. Z run Daerona korzystano w Eregionie, skąd trafił on do Morii. Krasnoludy doceniły go i odtąd zawsze go używały, aż w końcu alfabet ten nazwano Angerthas Moria - "Długie szeregi run z Morii". Krasnoludy zapisywały w nim wszystkie wyrażenia w swoim języku i potrafiły pisać tak płynnie, jak Elfowie Tengwarem.

Znaki Cirth używane w Śródziemiu:A oto propozycja zestawu znaków do zapisu języka polskiego. Litery typu ź , ś można uzyskać poprzez naniesienie pod daną literą (z, s) dwóch kropek.Przykłady zapisu runami języka polskiego:


Władca Pierścieni

Wcale nie tak trudno pisać runami.


Przyjaciele Elfów
Toplisty
Kontakt
Fanuilos: fanuilos@wp.pl