Rivendell to strona o elfach, stworzona specjalnie z myślą o ich miłośnikach. Można tu znaleźć teksty o historii elfów, pierwszej, drugiej, trzeciej i początkach czwartej ery, jesat dokładnie omówione pisamo Tengwar i Cirth, którego można się nauczyć, Jest bowiem podany dokładny opis wszystkich liter, który można zastosować do pisania. Oprócz tego na stronie są opisy kompletnych ubiorów i strojów elfich, tłumaczenia z filmu władca pierścieni, a także z rozszerzonej wersji DVD -każde słowo jest dokładnie przetłumaczone. W księdze siedzib są opisy wielu tolkienowskich miejsc, takich jak Rivendell, Gondolin, Lothlorien, Mroczna Puszcza, Tirion i innych, a także opisy wielu znakomitych elfów, takich jak Feanor, Legolas, Galadriel, Arwena, Fingolfin, Finrod Felagund, Haldir. Spokojnie możecie opanować podstawy języków Quenya i Sindarin przez zapoznanie się z tekstem na ich temat, z Władcy Pierścieni wypisane są wszystkie przykłady tych dwóch elfich języków.Dziedziniec
Biblioteka
Zaprzyjaźnione

Elfiątka


ZABAWKI

Małe elfiątka, tak jak ludzkie dzieci, bawiły się zabawkami. Prawdopodobnie były to jakieś magiczne zabawki, jak np. dzwoneczki wydzwaniające jakąś słodką melodię i pachnące jak kwiaty. Elfie dziewczynki miały coś w rodzaju szmacianych lalek, a chłopcy przypuszczalnie bawili się drewnianymi mieczykami. Ale elfiątka nie poświęcały całego czasu na zabawy, miały też obowiązki takie jak nauka czy pomaganie dorosłym przy elfikach młodszych od siebie.

DORASTANIE

Prawdopodobnie bardzo trudno było odróżnić małe elfiątka od dzieci ludzkich. Uczyły się mówić i chodzić w pierwszym roku życia, jako że umysłowo rozwijały się szybciej od ludzkich, fizycznie zaś wolniej. Dopiero mniej więcej w wieku 3 lat ludzkie dzieci zaczynały przerastać elfiątka, a te z kolei "ociągały" się z dalszym rośnięciem. Gdy ludzkie dzieci osiągały dojrzały wzrost, elfiątka tego samego wieku mogły wyglądać na zaledwie 7-8 lat. Elfiątka osiągały wiek dojrzały w wieku 45 lat. Najprawdopodobniej wiek elfiątek liczy się od chwili poczęcia, a nie od chwili narodzin.

NAUKA

Elfiątka miały prawdopodobnie coś w rodzaju szkoły. Były podzielone na klasy zależnie od wieku i być może stopnia zaawansowania. Miały odpowiednik naszej podstawówki, gdzie uczyły się podstaw, takich jak czytanie i pisanie, a potem każdy elfik uczył się tego, co go interesowało (np. ci kochający statki szli na szkutników, ci dobrzy w strzelaniu z łuku na wojowników czy myśliwych). Elfiątka przypuszczalnie uczyły się takich rzeczy jak historia, elfia literatura, jazda konna, matematyka, śpiew i geografia. W późniejszym etapie edukacji (odpowiednik naszego liceum) mogły uczyć się również zielarstwa czy kucia broni. W elfich szkołach nie było podziału na "kujonów" i "rozrabiaków". Oczywiście zdarzały się rozmowy na lekcjach, ale raczej w formie dyskusji, do której włączał się również nauczyciel, niż w formie plotek. Elfiątka uczyły się szybciej i pilniej niż ludzkie dzieci, były zainteresowane otaczającym je światem i chętnie zdobywały wiedzę na jego temat. Jeśli jakieś elfiątko miało problemy z np. historią, to nauczyciel poświęcał mu więcej czasu pomagając mu nadrobić zaległości.

UBRANIA

Stroje, w jakich chodziły elfiątka były różne, zależnie od sytuacji. Na uczty i przyjęcia elfiątka ubierały się elegancko, w stroje przypominające ubrania dorosłych. Do zabawy zakładały wygodniejsze rzeczy. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki ubierali się w wygodne spodenki i bluzki. Na co dzień zaś dziewczynki chodziły w prostych, lekkich sukienkach, a chłopcy w zwykłych spodniach. Do spania wszystkie elfiątka zakładały lekkie, zwiewne koszulki nocne.

SŁODYCZE

Elfiątka prawdopodobnie miały jakiś odpowiednik naszych słodyczy. Nie była to oczywiście czekolada i cukierki, takie jak mają ludzie, ale elfowie przypuszczalnie zastąpili je miodem, suszonymi owocami i ciasteczkami z miodem lub z aromatycznymi ziołami.Przyjaciele Elfów
Toplisty
Kontakt
Fanuilos: fanuilos@wp.pl