Rivendell to strona o elfach, stworzona specjalnie z myślą o ich miłośnikach. Można tu znaleźć teksty o historii elfów, pierwszej, drugiej, trzeciej i początkach czwartej ery, jesat dokładnie omówione pisamo Tengwar i Cirth, którego można się nauczyć, Jest bowiem podany dokładny opis wszystkich liter, który można zastosować do pisania. Oprócz tego na stronie są opisy kompletnych ubiorów i strojów elfich, tłumaczenia z filmu władca pierścieni, a także z rozszerzonej wersji DVD -każde słowo jest dokładnie przetłumaczone. W księdze siedzib są opisy wielu tolkienowskich miejsc, takich jak Rivendell, Gondolin, Lothlorien, Mroczna Puszcza, Tirion i innych, a także opisy wielu znakomitych elfów, takich jak Feanor, Legolas, Galadriel, Arwena, Fingolfin, Finrod Felagund, Haldir. Spokojnie możecie opanować podstawy języków Quenya i Sindarin przez zapoznanie się z tekstem na ich temat, z Władcy Pierścieni wypisane są wszystkie przykłady tych dwóch elfich języków.Dziedziniec
Biblioteka
Zaprzyjaźnione

Księga Elfów


Aegnor i Angrod

Elfowie ze szczepu Noldorów, synowie Finarfina. Po powrocie do Śródziemia osiedlili się na północnych stokach Dorthonionu. Przyjaciele Fingona.
Angrod był pierwszym z Wygnańców, który dotarł do Doriathu. To właśnie on opowiedział historię buntu Noldorów i Bratobójstwa, co spowodowało zamknięcie granic Doriathu i zakaz używania języka quenejskiego.
Obydwaj bracia zginęli zabici przez ognie Thangorodrimu, podczas Dagor Bragollach.

Amrod i Amras

Elfowie ze szczepu Noldorów, z rodu Feanora, byli najmłodszymi jego synami, i jednocześnie najspokojniejszymi. Byli podobni z wyglądu. Złożyli straszną przysięgę i wyruszyli z ojcem do Śródziemia, gdzie później żyli w Beleriandzie Wschodnim. Niezbyt wykazywali się podczas oblężenia Angbandu, ale walczyli ze swoim bratem Maedhrosem podczas innych wojen. Zginęli podczas próby odebrania Elwindze Silmarila w Przystaniach Sirionu.

Aredhela

Aredhela była księżniczką Noldorów, najmłodszym dzieckiem Fingolfina i jego jedyną córką. Była wysoka, miała jasną cerę, ciemne włosy, ubierała się zawsze w biel. Jej imię oznacza: "Szlachetna córka Elfów", nazywano ją także Ar-Feiniel oraz Biała Pani Noldorów.
Po powrocie do Śródziemia z Wygnańcami mieszkała wraz z bratem Turgonem w Nevraście, później wraz z nim przeniosła się do Gondolinu. Opuściła Ukryte Królestwo około 300 roku, gdyż czuła się ograniczana i znudzona. Planowała odwiedzić swoich dawnych przyjaciół, synów Feanora, ale podczas niebezpiecznej podróży przez Nan Dungortheb odłączyła się od towarzyszy. Uznana za zmarłą, zawędrowała do Nan Elmoth, gdzie poznała i poślubiła Eola Moriquendi. Wkrótce również urodziła syna Maeglina.
Po wielu latach Maeglin przekonał matkę, aby udać się do Gondolinu (liczył na to, że zostanie dziedzicem tronu Turgona), co ściągnęło na nich gniew Eola, który wyruszył za nimi w pościg. Aredhela zginęła z ręki męża, po tym jak podczas kłótni Eola z Turgonem zasłoniła własnym ciałem swojego syna.

Arwena

Księżniczka Eldarów, córka Celebriany i Elronda. Miała dwóch braci, Elladana i Elrohira. Żyła w Rivendell i Lothlorien przez ok. 3000 lat, dopóki nie spotkała Aragorna. Pokochała go od razu, jednak Elrond był przeciwny ich związkowi. Aragorn musiał najpierw zostać królem Gondoru i Arnoru. To spowodowało ich rozłąkę na długi czas.
Jednak w 2980 roku, przebywając w Lorien, znów spotkała ukochanego i ślubowali sobie wierność na Cerin Amroth. Arwena dokonała tym samym wyboru, że nie popłynie z ojcem na Zachód, kiedy wszystko dobiegnie końca. Po Wojnie o Pierścień Arwena wyszła za Aragorna i stała się śmiertelniczką. Mieli z Aragornem syna Eldariona i kilka córek. Przeżyła z mężem 120 lat, a po jego śmierci przeniosła się do opustoszałego Lorien, gdzie błąkała się aż do następnej zimy, kiedy zmarła. Pochowano ją na Cerin Amroth.
Arwena była znana ze swej urody. Miała długie, ciemne włosy i uważano ją za wcielenie Luthien. Sindarowie nadali jej przydomek Undómiel, co znaczy Gwiazda Wieczorna - była symbolem utraconego piękna.

Beleg

Był to Sindar z Doriathu. Jego imię pochodzi z Sindarinu i oznacza "potężny". Mówiono na niego także Beleg Mocny Łuk, Beleg Mistrz Łuku (Cuthalion), czy też po prostu Łuk. Był wspaniałym wojownikiem i tropicielem. W 487 r. Pierwszej Ery został nieświadomie zabity przez swego przyjaciela - Turina (z którym wcześniej dokonał wielkich czynów, uwolnił go także z rąk orków), swoim własnym mieczem - Anglachelem. Jego łuk, który został pochowany wraz z nim, zwał się Belthronding.

Caranthir

Caranthir był czwartym synem Feanora i, tak jak pozostali, złożył przysięgę i udał się z ojcem do Śródziemia. Osiadł w Thargelionie, nad jeziorem Helevorn. Tam handlował z krasnoludami z Ered Luin. Kiedy Thargelion został zdobyty przez orków w czasie Dagor Bragollach, Caranthir uciekł na południe i dołączył do Amroda i Amrasa. Podczas Nirnaeth Arnoediad walczył we wschodniej grupie i został ranny, potem zaś udał się do Ossiriandu. Zginął z rąk Diora w Menegroth podczas próby odzyskania Silmarila. Był on najbardziej skłonnym do gniewu z synów Feanora, a także najbardziej szorstkim. Nienawidził synów Finarfina.


Przyjaciele Elfów
Toplisty
Kontakt
Fanuilos: fanuilos@wp.pl