Rivendell to strona o elfach, stworzona specjalnie z myślą o ich miłośnikach. Można tu znaleźć teksty o historii elfów, pierwszej, drugiej, trzeciej i początkach czwartej ery, jesat dokładnie omówione pisamo Tengwar i Cirth, którego można się nauczyć, Jest bowiem podany dokładny opis wszystkich liter, który można zastosować do pisania. Oprócz tego na stronie są opisy kompletnych ubiorów i strojów elfich, tłumaczenia z filmu władca pierścieni, a także z rozszerzonej wersji DVD -każde słowo jest dokładnie przetłumaczone. W księdze siedzib są opisy wielu tolkienowskich miejsc, takich jak Rivendell, Gondolin, Lothlorien, Mroczna Puszcza, Tirion i innych, a także opisy wielu znakomitych elfów, takich jak Feanor, Legolas, Galadriel, Arwena, Fingolfin, Finrod Felagund, Haldir. Spokojnie możecie opanować podstawy języków Quenya i Sindarin przez zapoznanie się z tekstem na ich temat, z Władcy Pierścieni wypisane są wszystkie przykłady tych dwóch elfich języków.Dziedziniec
Biblioteka
Zaprzyjaźnione

Księga Elfów


Olwe

Olwe był jednym z Telerich, bratem Elwego (Elu Thingola). Razem z nim przewodził Telerim w Wielkiej Wędrówce. Gdy Elwe zniknął, Olwe szukał go, lecz bezskutecznie. W końcu zgromadził wielu Telerich przy Ujściu Sirionu i stamtąd, jako ich król, poprowadził ich na Tol Eresseę, i dalej do Alqualonde. Odmówił Feanorowi użyczenia łabędzich statków Telerich, co zaowocowało Bratobójstwem.
Olwe miał córkę Earwenę, imienia żony nie zapisano.

Orodreth

Orodreth był Noldorem, synem Finarfina i ojcem Finduilas. Był także drugim (i ostatnim) królem Nargothrondu. Podczas buntu Noldorów był jedynym z rodu Feanora, który nawoływał do zastanowienia, dołączył jednak do swoich braci i powędrował do Śródziemia. Tam najpierw bronił Minas Tirith przed Morgothem aż do czasu Dagor Bragollach, później został z niej wyparty przez Saurona i uciekł do Nargothrondu.
Gdy Finrod udał się z Berenem po Silmaril, Orodreth przejął po nim władzę w królestwie, mimo zakusów Celegorma i Curufina. Odmówił udziału w Lidze Maedhrosa, jako że kontynuował politykę izolacji Nargothrondu. Potem jednak uległ namowom Turina i ujawnił się. Morgoth nasłał na królestwo olbrzymią armię, ze smokiem Glaurungiem na czele. Orodreth poległ, broniąc Nargothrondu w pierwszej linii.

Thranduil

Thranduil to Sindar, król Leśnego Królestwa, ojciec Legolasa. Na początku Drugiej Ery mieszkał w Lindonie. Potem zawędrował na południe i około roku 1000 DE założył Leśne Królestwo w Mrocznej Puszczy, która wtedy nosiła nazwę Wielkiego Zielonego Lasu. Jego mieszkańcy, głównie Sindarzy, byli w bezustannej wojnie z wielkimi pająkami i orkami oraz krasnoludami, lecz mimo to przeprowadził Królestwo przez ponad dwie Ery.
Thranduil był dowódcą wojsk elfów, które brały udział w Bitwie Pięciu Armii pod Ereborem w 2941 roku Trzeciej Ery, opisanej w "Hobbicie". W czasie Wojny o Pierścień odpierał ciągłe ataki sił zła z Dol Guldur, w południowej części Puszczy. Po upadku Saurona Thranduil rządził Leśnym Królestwem aż do Czwartej Ery, kiedy prawdopodobnie odpłynął za Morze. Thranduil ponad wszystko kochał klejnoty, co nieraz przysparzało mu kłopotów. Z powodu swojego umiłowania do bogactw, miał często niekorzystnie kontakty z krasnoludami, np. w kłótni o skarby Samotnej Góry.

Turgon

Turgon był Elfem ze szczepu Noldorów i drugim synem Fingolfina. W Eldamarze przyjaźnił się on z synami Finarfina, i chociaż przeciwstawiał się planom Feanora mającym na celu odbicie Silmarili, został jednym z Wygnańców. Podczas przeprawy przez Helcarakse jego żona, Elenwe, zaginęła. Turgon wraz ze swoją córką, Idril, przybyli do Nevrastu, gdzie zbudowali miasto Vinyamar, w którym zebrali wielu Noldorów i Sindarów.
Około pięćdziesiąt lat po przybyciu do Śródziemia Ulmo polecił Turgonowi wybudować tajemne miasto i ukazał mu dolinę Tumladen. Prace nad budową trwały kolejne pięćdziesiąt dwa lata, ale gdy Turgon poprowadził swój lud do właśnie wzniesionego Gondolinu, wszyscy żyli tam spokojnie i z dala od wojen przez następne pięćset lat. Dopiero po Dagor Bragollach spokój królestwa został nieco zakłócony, kiedy najpierw Thorondor, wódz Orłów, przyniósł Turgonowi ciało jego ojca, a potem gdy Turgon gościł przez rok Hurina i Huora.
Turgon przewidział los Noldorów i próbował zmienić wyrok Valarów wysyłając posłów do Amanu, jednak statki z nimi ginęły. Z wszystkich Elfów powrócił tylko Voronwe.
Podczas Nirnaeth Arnoediad Turgon walczył razem z Ligą Maedhrosa, a wycofanie się do Gondolinu bez ujawnienia jego położenia umożliwili mu Hurin i Huor. Około roku 496 do miasta przybył Tuor. Pokochał on Idril i, po długich prośbach, Turgon pozwolił parze na ślub. W międzyczasie doszło do zdrady Maeglina i miasto zostało zaatakowane przez Morgotha. Turgon zginął, do ostatka broniąc swojej wieży.


Przyjaciele Elfów
Toplisty
Kontakt
Fanuilos: fanuilos@wp.pl