Rivendell to strona o elfach, stworzona specjalnie z myślą o ich miłośnikach. Można tu znaleźć teksty o historii elfów, pierwszej, drugiej, trzeciej i początkach czwartej ery, jesat dokładnie omówione pisamo Tengwar i Cirth, którego można się nauczyć, Jest bowiem podany dokładny opis wszystkich liter, który można zastosować do pisania. Oprócz tego na stronie są opisy kompletnych ubiorów i strojów elfich, tłumaczenia z filmu władca pierścieni, a także z rozszerzonej wersji DVD -każde słowo jest dokładnie przetłumaczone. W księdze siedzib są opisy wielu tolkienowskich miejsc, takich jak Rivendell, Gondolin, Lothlorien, Mroczna Puszcza, Tirion i innych, a także opisy wielu znakomitych elfów, takich jak Feanor, Legolas, Galadriel, Arwena, Fingolfin, Finrod Felagund, Haldir. Spokojnie możecie opanować podstawy języków Quenya i Sindarin przez zapoznanie się z tekstem na ich temat, z Władcy Pierścieni wypisane są wszystkie przykłady tych dwóch elfich języków.Dziedziniec
Biblioteka
Zaprzyjaźnione

Opiekunka Rivendell

Witaj, jestem Fanuilos, autorka strony, którą teraz przeglądasz. Urodziłam się w 1986 roku, 28 października. Mam dwie pasje. Jedna z nich to konie. Uwielbiam jeździć konno, a także fotografować te piękne zwierzęta. Moimi ulubieńcami są konie fryzyjskie - dostojne karosze pochodzące z Holandii. 23 listopada 2003 założyłam o nich stronę, pod adresem www.czarne-perly.aq.pl.

Moja druga pasja to oczywiście Elfowie i ich kultura, przede wszystkim związana ze światem Tolkiena, bo, prawdę mówiąc, niezbyt przepadam za kreacjami Sapkowskiego.

Pomysł na założenie tej strony zrodził się w maju 2002. Miałam zrobić stronę na zadanie z informatyki. Pomyślałam: czemu by nie o Elfach? I tak się zaczęło. Początkowo strona reprezentowała dosyć marny poziom, jako że dopiero zaczynałam się uczyć tworzenia w internecie. Potem jednak, w miarę nabierania przeze mnie doświadczenia i pojawiania się coraz większej ilości materiałów, strona stała się tym Rivendell, które właśnie zwiedzasz.

Ze swojej strony chciałabym bardzo podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w tworzeniu Rivendell. Szczególne podziękowania kieruję do Możejki, bez którego nie powstałaby obecna szata graficzna, a także do Moreli, Melvara, Laurelotha, Thindila i pozostałych osób, które mi pomogły - za aktywność i masę pomysłów, które sprawiły, że strona stała się ciekawsza. Dziękuję!

Jeśli masz jakieś uwagi lub sugestie - napisz. Mój adres to fanuilos@wp.pl.Fanuilos na Zlocie Arda, Gołuchów, 6.08.2005

Fanuilos, 26.02.2005
Gadu-Gadu: 2279994 GG: 2279994


Przyjaciele Elfów
Toplisty
Kontakt
Fanuilos: fanuilos@wp.pl