Rivendell to strona o elfach, stworzona specjalnie z myślą o ich miłośnikach. Można tu znaleźć teksty o historii elfów, pierwszej, drugiej, trzeciej i początkach czwartej ery, jesat dokładnie omówione pisamo Tengwar i Cirth, którego można się nauczyć, Jest bowiem podany dokładny opis wszystkich liter, który można zastosować do pisania. Oprócz tego na stronie są opisy kompletnych ubiorów i strojów elfich, tłumaczenia z filmu władca pierścieni, a także z rozszerzonej wersji DVD -każde słowo jest dokładnie przetłumaczone. W księdze siedzib są opisy wielu tolkienowskich miejsc, takich jak Rivendell, Gondolin, Lothlorien, Mroczna Puszcza, Tirion i innych, a także opisy wielu znakomitych elfów, takich jak Feanor, Legolas, Galadriel, Arwena, Fingolfin, Finrod Felagund, Haldir. Spokojnie możecie opanować podstawy języków Quenya i Sindarin przez zapoznanie się z tekstem na ich temat, z Władcy Pierścieni wypisane są wszystkie przykłady tych dwóch elfich języków.Dziedziniec
Biblioteka
Zaprzyjaźnione

Herby Elfów

Początki heraldyki Elfów sięgają bardzo odległych czasów, jeszcze czasów Valinoru - gdy kłamstwa Morgotha spowodowały, że w ich sercach zaczęła rodzić się pycha i duma. Każdy z wyżej postawionych Elfów chciał powiadomić innych o swoim szlachetnym pochodzeniu.
Każdy ród posiadał swój własny herb. Kobiece herby miały kształt koła, zaś męskie - rombu. Ponadto na zewnętrznym obramowaniu Elfowie bardzo wysokich rodów mogli nanieść specjalne punkty, by podkreślić swoją rangę. Cztery punkty oznaczały księcia, sześć do ośmiu - króla, a od dziewięciu do szesnastu - Najwyższego Króla. Te zasady tworzenia herbów zostały przeniesione przez Noldorów do Śródziemia i tam przejęte przez Sindarów i Edainów. Oto niektóre z herbów elfich rodów:

Elwe


Meliana


Luthien 1


Luthien 2


Finwe


Feanor


Fingolfin


Finarfin


Finrod


Idril


Earendil


Gil-galad


Silmarile
Przyjaciele Elfów
Toplisty
Kontakt
Fanuilos: fanuilos@wp.pl