Rivendell to strona o elfach, stworzona specjalnie z myślą o ich miłośnikach. Można tu znaleźć teksty o historii elfów, pierwszej, drugiej, trzeciej i początkach czwartej ery, jesat dokładnie omówione pisamo Tengwar i Cirth, którego można się nauczyć, Jest bowiem podany dokładny opis wszystkich liter, który można zastosować do pisania. Oprócz tego na stronie są opisy kompletnych ubiorów i strojów elfich, tłumaczenia z filmu władca pierścieni, a także z rozszerzonej wersji DVD -każde słowo jest dokładnie przetłumaczone. W księdze siedzib są opisy wielu tolkienowskich miejsc, takich jak Rivendell, Gondolin, Lothlorien, Mroczna Puszcza, Tirion i innych, a także opisy wielu znakomitych elfów, takich jak Feanor, Legolas, Galadriel, Arwena, Fingolfin, Finrod Felagund, Haldir. Spokojnie możecie opanować podstawy języków Quenya i Sindarin przez zapoznanie się z tekstem na ich temat, z Władcy Pierścieni wypisane są wszystkie przykłady tych dwóch elfich języków.Dziedziniec
Biblioteka
Zaprzyjaźnione

Poza Doliną
...czyli wieści z Tolkienowskiego świata.


15.03.2006
25 marca w Warszawie odbędzie się konwent tolkienowski organizowany przez portal Cytadela.pl. Więcej informacji i plan spotkania na stronie Cytadeli. Zapraszam!
16.02.2006
W dniach 2-6 sierpnia 2006 odbędzie się w Mirowie pod Częstochową kolejny Zlot Arda, organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Twórczości J.R.R. Tolkiena. Zapraszam wszystkich serdecznie. Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia (link w Drogowskazach).
02.02.2006
Gratka dla miłośników ścieżki dźwiękowej z Drużyny Pierścienia - w grudniu ukazała się nowa wersja tej ścieżki. Complete Recordings znajduje się na trzech płytach CD, a do płyt dołączona jest książeczka z wszystkimi tekstami wykorzystanymi w nagraniach. Naprawdę warto mieć.
30.01.2006
Pojawił się kolejny, piąty już numer półrocznika Aiglos. W numerze jak zwykle wiele ciekawych esejów, opowiadań fanowskich i wierszy, a także polemika Andrzeja Szyjewskiego z Tadeuszem Olszańskim.
22.07.2005
Na rynku pojawiła się nowa książka mogąca zainteresować fanów Śródziemia. Nosi ona tytuł "Magia, mity i tajemnice średniowiecza" i jest autorstwa Briana Batesa. Podejmuje się on próby zrekonstruowania Śródziemia w średniowiecznej Europie. Książka ma 272 strony i twardą oprawę.
21.07.2005
W internecie pojawiła się najobszerniejsza dotąd biografia Mistrza. Jest ona napisana na podstawie wszystkich dostępnych u nas biografii zagranicznych autorów. Jeśli chcecie poczytać, zajrzyjcie na www.tolkien.com.pl/biografia/.


Przyjaciele Elfów
Toplisty
Kontakt
Fanuilos: fanuilos@wp.pl