Rivendell to strona o elfach, stworzona specjalnie z myślą o ich miłośnikach. Można tu znaleźć teksty o historii elfów, pierwszej, drugiej, trzeciej i początkach czwartej ery, jesat dokładnie omówione pisamo Tengwar i Cirth, którego można się nauczyć, Jest bowiem podany dokładny opis wszystkich liter, który można zastosować do pisania. Oprócz tego na stronie są opisy kompletnych ubiorów i strojów elfich, tłumaczenia z filmu władca pierścieni, a także z rozszerzonej wersji DVD -każde słowo jest dokładnie przetłumaczone. W księdze siedzib są opisy wielu tolkienowskich miejsc, takich jak Rivendell, Gondolin, Lothlorien, Mroczna Puszcza, Tirion i innych, a także opisy wielu znakomitych elfów, takich jak Feanor, Legolas, Galadriel, Arwena, Fingolfin, Finrod Felagund, Haldir. Spokojnie możecie opanować podstawy języków Quenya i Sindarin przez zapoznanie się z tekstem na ich temat, z Władcy Pierścieni wypisane są wszystkie przykłady tych dwóch elfich języków.Dziedziniec
Biblioteka
Zaprzyjaźnione

Włócznia


Podobnie jak słynna broń ich króla, elfi oręż drzewcowy bardziej przypominał glewię niż włócznię, zwłaszcza z powodu lekko zakrzywionego żeleźca z ostrzem wzdłuż jednej krawędzi. Dwuipółmetrową włócznią elfowie władali jak mieczem o długiej rękojeści. Mogli zarówno ciąć nią przeciwnika, jak i dźgać sztychem. Szybki i zwinny elficki włócznik był niepokonany w walce jeden na jednego, gdyż żaden przeciwnik nie mógł dosięgnąć go własną bronią. Sztandary bitewne przymocowywano do włóczni tuż poniżej żeleźca.

Włócznia Gil-glada

Legendarna włócznia Gil-galada niosła śmierć orkom na polu bitwy. Elfowie nazwali ją Aiglos, czyli "sopel lodu". Sięgała na blisko dziewięć stóp, a na jej szczycie lśniło wygięte, długie na prawie dwie stopy żeleźce, dekorowane mosiężnym filigranem. Tak potężną bronią mógł władać tylko potężny wojownik. Z wyglądu Aiglos bardziej przypominał glewię niż zwykłą włócznię i Najwyższy Król Noldorów władał nią oburącz. Mógł ciąć wrogów na kawałki stosując szerokie, zamaszyste ciosy boczne, ciąć w tył i w przód, a także nadziewać na nią nieprzyjaciół po kilku naraz, zanim któremukolwiek bodaj zaświtała nadzieja dosięgnięcia go w boju. Na ostrzu widniała inskrypcja w języku elfów:

Gil-galad ech vaegannen matha,
Aith helegnin I orch gostatha;
Nin c'Iniel na nguruthos
Hon essn'In istatha: Aiglos.

A znaczy to:

Gil-galad włada dobrą włócznią,
Ork drży przed mym lodowym ostrzem.
Kiedy mnie widzi w przedśmiertnym strachu,
Pozna me imię: Aiglos.Przyjaciele Elfów
Toplisty
Kontakt
Fanuilos: fanuilos@wp.pl