Rivendell to strona o elfach, stworzona specjalnie z myślą o ich miłośnikach. Można tu znaleźć teksty o historii elfów, pierwszej, drugiej, trzeciej i początkach czwartej ery, jesat dokładnie omówione pisamo Tengwar i Cirth, którego można się nauczyć, Jest bowiem podany dokładny opis wszystkich liter, który można zastosować do pisania. Oprócz tego na stronie są opisy kompletnych ubiorów i strojów elfich, tłumaczenia z filmu władca pierścieni, a także z rozszerzonej wersji DVD -każde słowo jest dokładnie przetłumaczone. W księdze siedzib są opisy wielu tolkienowskich miejsc, takich jak Rivendell, Gondolin, Lothlorien, Mroczna Puszcza, Tirion i innych, a także opisy wielu znakomitych elfów, takich jak Feanor, Legolas, Galadriel, Arwena, Fingolfin, Finrod Felagund, Haldir. Spokojnie możecie opanować podstawy języków Quenya i Sindarin przez zapoznanie się z tekstem na ich temat, z Władcy Pierścieni wypisane są wszystkie przykłady tych dwóch elfich języków.Dziedziniec
Biblioteka
Zaprzyjaźnione

Zagadki


Z rodu Bagginsów z Hobbitonu pochodzę. Dziadkowie moi Mungo i Laura Grubb. Kocham podróże. Mym przyjacielem Gandalf. Kim jestem?

Miecz złamany, jego schronienie w Imladris. Zbudził się z przeznaczenia. O jakim mieczu mowa?

Najstarszym plemieniem jesteśmy. Do Trzeciej Ery dotrwaliśmy. Mowę Eldarom zawdzięczamy, niepodobną do żadnej innej: powolna, donośna, pełna zlepków słów i powtórzeń. Jak się nazywamy?

Nadali mi różne imiona: Elf z laską, Biały Jeździec, Kruk Burzy, Mithrandir, Szary Pielgrzym, Szary Głupiec. Jak brzmi w Shire me imię?

Me imię Smeagol brzmiało, "mój skarbie" me drugie ja co wieczór mawiało. Kim jestem?

Krainę tą Góry popielne otaczają. Od zachodu z Gondorem i Rohanem graniczy. Jej wrota żelazna brama, tam już od dawna złe moce nie mieszkają. Co to za kraina?

Jam powietrzem jest
Bratem mi Mandos, Orome, Ulmo
Niebiosa znam po kres
Varda Elbereth mi żoną
Manwe nadał mi ojciec imię
A jakże przezywają mnie pozostałe dzieci Eru?


Powrót do Polany Zabaw


Przyjaciele Elfów
Toplisty
Kontakt
Fanuilos: fanuilos@wp.pl